Ocieplenia pianą poliuretanową

Po co stosuje się ocieplenia pianą poliuretanową?

Ocieplenia pianą poliuretanową to przyszłość termoizolacji. Pianka poliuretanowa, jak żaden inny termoizolator, gwarantuje stabilność energetyczną na dziesiątki lat. 

Rachunki za ogrzewanie w zimie mogą wzrastać nawet o 30% w przypadku złego doboru izolacji lub niefachowego wykonania ocieplenia? Wykorzystując ocieplenia pianą poliuretanową, możliwe są duże oszczędności w ogrzewaniu pomieszczenia, sięgające nawet do 50% poprzednich kosztów.

Istnieje szereg zalet wykonania izolacji poddasza pianką. Poniżej znajdziesz 6 kluczowych zalet tego termoizolatora:

 1. Sprawdza się zimą i latem
  Prawidłowo ocieplony dom powinien być przyjemnym miejscem do mieszkania zarówno zimą, jak i latem. Ocieplanie pianą poliuretanową chroni przed utratą ciepła zimą, zaś latem szczelna izolacja zapewnia komfort, zatrzymując chłodniejsze powietrze w budynku.
 2. Bezpieczna dla zdrowia 
  Izolacja z pianki poliuretanowej nie niesie negatywnych konsekwencji dla zdrowia domowników, ponieważ nie emituje toksyn ani obcych zapachów.
 3. Ekonomiczna
  Ocieplenie poddasza okazuje się bardziej ekonomiczne niż wykorzystanie metod tradycyjnych. Jak się okazuje, 5-centymetrowa warstwa pianki otwartokomórkowej odpowiada 10-centymetrowej warstwie wełny mineralnej. Pozwala to na oszczędność miejsca w przypadku, gdy remontujesz niski dom.
 4. Paroprzepuszczalna
  Dzięki swoim paroprzepuszczalnym właściwościom, pianka eliminuje zjawisko kondensacji pary wodnej. Dzięki temu, że wypełnia wszystkie przestrzenie i stanowi jednolitą, ciągłą warstwę izolacji, w pomieszczeniach docieplonych tym materiałem nie powstają mostki termiczne. 
 5. Wytrzymała
  Piana poliuretanowa po kilku latach użytkowania nie straci swoich walorów. Jest odporna na takie czynniki, jak: ciepło, wilgotność czy czas użytkowania. 
 6. Chroni przed hałasem
  Uciążliwe odgłosy, takie jak np. głośna muzyka czy bębnienie deszczu o ścianę, nie są słyszalne w pomieszczeniach izolowanych. 10 cm natrysku pianki redukuje już do 55 decybeli!
Firma Eko Domów oferuje profesjonalne wykonanie izolacji pianą poliuretanową w Państwa domu. Jesteśmy doświadczoną firmą, która posiada najnowocześniejszy sprzęt i niezbędną wiedzę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu już dziś.